Email

„The Real English”- projekt, jakiego jeszcze nie było.
Dobra znajomość języka obcego, np. angielskiego, jest dziś koniecznością. Wiedzą o tym rodzice i ich pociechy. Ale jak się skutecznie uczyć? Czy zajęcia edukacyjne prowadzone w szkole wystarczą, aby swobodnie i poprawnie posługiwać się obcą mową?
Jakie są pozaszkolne metody doskonalenia języka angielskiego i poznawania kultury brytyjskiej? Czy nauka może być pasjonującą przygodą?
Odpowiedzi na te pytania udzielą twórcy i uczestnicy przedsięwzięcia mającego na celu zwiększenie motywacji dzieci i młodzieży w wieku 11-16 lat do nauki języka angielskiego, poszerzanie wiedzy o kulturze i historii krajów anglojęzycznych oraz stymulowania do wszechstronnego rozwoju intelektualnego i aktywności społecznej.
„The Real English” – to tytuł projektu, którego realizację rozpocznie 1 października br. Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Kozłów „Wszyscy Razem” w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Przyznana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej dotacja w wysokości 36 300 zł zostanie przeznaczona m.in. na wyjazdy do dawnej i obecnej stolicy, bilety na spektakl, na film i warsztaty komputerowe. Młodzi ludzie będą dzięki programowi e-Twinning kontaktować się (oczywiście po angielsku) z rówieśnikami z Hiszpanii, Francji, Włoch, Chorwacji, Czech, Turcji, Litwy, Grecji, Rumunii. Bezpieczeństwo w Sieci zapewni kodowany portal Twin Space oraz trenerzy weryfikujący treść korespondencji.

 

Certyfikat eTwinning

 

Ponadto 50 osób ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kozłowie oraz Gimnazjum w Kozłowie obejrzy w Warszawie spektakl w języku angielskim „Mrs Hoover” prezentujący współczesną obyczajowość brytyjską. Młodzież stanie przed wyzwaniem – zrozumieniem treści filmu kinowego w oryginalnej wersji angielskiej, bez napisów i dubbingu. Weźmie także udział w warsztatach „British Empire” prowadzonych przez Johna Cudaka oraz zajęciach kulturowo-językowych prowadzonych przez firmę „Nauka Bez Granic”. Na spotkaniach z Native Speakerem trzeba będzie rozmawiać wyłącznie po angielsku. Koncert piosenki angielskiej oraz przygotowanie udramatyzowanych scenek obyczajowych również zmobilizują do doskonalenia umiejętności lingwistycznych.
Angielskie teksty pojawią się też w opracowanych przez młodzież multimedialnych przewodnikach po dawnej i obecnej stolicy Polski, które zostaną przesłane nastolatkom z innych państw. Po angielsku będą mówić młodzi przewodnicy, oprowadzając zaproszonego Brytyjczyka po Krakowie. Jedynie podczas nauki tańców szkockich i irlandzkich przez zespół „Comhlan” oraz w czasie ubierania kiltu (szkockiej „spódniczki”) nie będzie potrzebna znajomość angielskiego. Projekt zakończy się Świętem Języka Angielskiego zaplanowanym na drugą połowę grudnia br.
W elektronicznej korespondencji z rówieśnikami z innych państw będą pomagać uczestnikom projektu wolontariusze. Stowarzyszenie zaprasza do współpracy licealistów, studentów oraz inne osoby, które poświęcą swój sobotni czas wolny na wspieranie młodzieży wielokrotnie przekraczającej granice własnych lęków, zahamowań językowych, ale i te przestrzenne oraz kulturowe. Wolontariusze mają szansę wzięcia udziału w spotkaniu z zespołem tańców szkockich i irlandzkich „Comhlan”.

Agata Borek - koordynator projektu

 

Projekt „The Real English” jest realizowany  przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Kozłów „Wszyscy Razem” i dofinansowany z dotacji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich  (PO FIO)

Zdjęcia z realizacji Projektu

  Joomla themes, business website hosting.

Szukaj