Nie bójmy się wystąpień publicznych! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 28 czerwca 2012 08:31

 

Nie bójmy się wystąpień publicznych!

 

W gminie Kozłów od stycznia do czerwca br. realizowany był Projekt "Odważ się i mów!" koordynowany przez p. Kamilę Dziwosz.Jego realizacja był możliwa dzięki środkom Polsko-Amrykańskiej Fundacji Wolności przekazanych Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Kozłów ramach Programu "Równać szanse". Projekt ten miał na celu oswoić młodzież ze sceną i występami publicznymi, a także zachęcić do aktywnego pokazania się na forum szkolnym i w innych instytucjach.

11 czerwca 2012 roku do Gminnego Ośrodka Kultury w Kozłowie zawitała p. Jolanta Szewczyk - psycholog.

Goszcząc wśród kozłowskiej młodzieży, przekazała jej kilka cennych rad ułatwiających radzenie sobie za stresem na scenie. Uczestnicy wykonywali ćwiczenia odechowe i relaksacyjne (np. "śpiącego furmana") zalecone przez prowadzącą warsztat.

Śłużyć one będą opanowaniu nerwów przed wystąpieniami publicznymi. Pani Jolanta zainteresowała zgromadzonych osobą i wiedzą do tego stopnia, iż spotkanie stało się ożywioną wymianą spostrzeżeń.

 

 

Wizyta psychologa ułatwiła nam, młodym ludziom wzięcie udziału w sesji Rady Gminy Kozłów. 21 czerwca młodzież zabrała głos na forum. To były bezstreswe wystąpienia i mowy zaprezentowane przed publicznością. W przemówieniach i pytaniach skierowanych do władz gminy poruszane były lokalne problemy dostrzeżone przez młodych mieszkańców. Przewodniczący PG, p. Piotr Romanek podsumował tę część sesji stwierdzeniem, iż jeszcze nikt tak dokładnie nie przepytał Wójta Gminy Kozłów w czasie sesji absolutoryjnej.

 

Aleksandra Gajos

Młodzieżowy Koordynator Projektu

 

 

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Kozłów „Wszyscy Razem”, realizator projektu„Odważ się i mów”,  już po raz kolejny bierze udział w Programie „Równać Szanse” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program jest administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży

Poprawiony: niedziela, 08 lipca 2012 12:02
  Joomla themes, business website hosting.

Szukaj