Odważ się i mów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   


Relacje z realizacji projektu


Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Kozłów „Wszyscy Razem” realizuje projekt „Odważ się i mów!”. Skierowany jest on do młodych mieszkańców (13 - 19 lat) gminy Kozłów, którzy pragną pokonać lęk przed publicznymi wystąpieniami.

 

Uczestnicy projektu aktualnie korzystają z warsztatów krasomówczych. A co przed nimi? Wyjazd studyjny do redakcji radiowej i telewizyjnej, warsztaty prowadzone przez logopedę i aktora Teatru „Groteska” w Krakowie, obejrzenie występu profesjonalnego kabaretu. A wszystko po to, by bez tremy opowiedzieć przedszkolakom zebrane przez siebie legendy, założyć własny kabaret młodzieżowy, a przede wszystkim spróbować pokonać swe słabości, nad czym czuwa (jako wolontariusz) koordynator projektu  - p. Kamila Dziwosz.

 

 

 

Co o tym sądzą sami zainteresowani? „Zajęcia projektowe są dla mnie bardzo przydatne. Dzięki nim nie mam już takiej tremy przed wystąpieniami publicznymi”- stwierdza jedna z uczestniczek projektu.  I tak trzymać!

 


Pokonywanie barier nie byłoby możliwe bez prezes stowarzyszenia- p. Agaty Borek, której projekt (wymyślony i napisany wspólnie z młodzieżą) zyskał przychylność (a co za tym idzie - grant w wysokości 7000 zł) Programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Misją tego programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast. Jak najbardziej wpisujemy się z naszym projektem w tę misję.

 


Wszystkim uczestnikom projektu życzymy powodzenia, dobrej zabawy i... połamania języka!

 

Młodzieżowy koordynator projektu - Aleksandra Gajos                (uczennica Gimnazjum w  Kozłowie)

 

Ciąg dalszy spawozdania z realizacji Projektu dostępny jest tutaj

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Kozłów „Wszyscy Razem”, realizator projektu„Odważ się i mów”,  już po raz kolejny bierze udział w Programie „Równać Szanse” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program jest administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

 

 


17 stycznia 2012

Odważ się i mów!

Któż nie czuje tremy przed publicznością?! Nasz projekt „Odważ się i mów!” odpowiada na to wyzwanie i ma  na celu przygotowanie młodzieży do publicznych wystąpień, wdrożenie do aktywności w życiu społecznym gminy.

Projekt realizujemy od stycznia br.

Co Was czeka? Zapoznacie się z zasadami sztuki krasomówczej, wygłosicie przemówienia na sesji Rady Gminy, nawiążecie kontakt z lokalnymi gawędziarzami. Nie tylko obejrzycie występ profesjonalnej grupy kabaretowej, ale i założycie kabaret młodzieżowy, napiszecie teksty satyryczne. Jako młodzi mówcy opowiecie spisane przez siebie legendy młodszemu pokoleniu.

Wycieczki? Oczywiście! Dwie na pewno!

 

Zakończenie projektu (czerwiec br.) uświetni festiwal gawędziarsko-satyryczny, na którym uczestnicy projektu zaprezentują publiczności przygotowane gawędy oraz przedstawienie kabaretowe i „maraton śmiechu”. Ale będzie ubaw!

 

Jeśli jesteś mieszkańcem gminy Kozłów, masz 13 - 19 lat, przemawianie przed publicznością wzbudza w Tobie strach bądź zakłopotanie, to chętnie pomożemy Ci pozbyć się tego kłopotu! Zgłoś się e-mailowo lub telefonicznie ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub 69 20 51 075). Podaj dane osobowe, wiek, adres.

Zapraszam wszystkich do tworzenia „odważnego jutra”.

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Kozłów „Wszyscy Razem”, realizator projektu „Odważ się i mów”,  już po raz kolejny bierze udział w Programie „Równać Szanse” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program jest administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Poprawiony: niedziela, 08 lipca 2012 08:30
  Joomla themes, business website hosting.

Szukaj