Uroczystość zakończenia projektu „The Real English”

 

Czas tak szybko płynie (zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy w coś zaangażowani, czymś zajęci), że ani obejrzeliśmy się, a już nadeszła chwila podsumowań. Tak też było z projektem z języka angielskiego realizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Kozłów „Wszyscy Razem” dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

W sobotę, 17 grudnia 2011 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Kozłowie odbyło się uroczyste zakończenie realizacji działań projektowych. O godz. 15.00 uczestnicy,  zaproszeni rodzice beneficjentów, wolontariusze oraz przedstawiciele lokalnych instytucji zostali powitani przez koordynatora projektu słowami: „Ladys and gentelmens! Witam serdecznie i gorąco na  dzisiejszej uroczystości”. Głos zabrała także inicjatorka działań e - Twinningowych na terenie naszej gminy, pomysłodawczyni projektu „The Real English”– Alina Osuch. Wręczono podziękowania 26 wolontariuszom, których pomoc umożliwiła realizację projektu. W związku z niedawno obchodzonym  Międzynarodowym Dniem Wolontariusza przypadającym na 5 grudnia wszystkim, którzy pomagają chętnie i bezinteresownie, złożono życzenia i gratulacje.

Potem mikrofon przejęli uczestnicy projektu, którzy przedstawili prezentacje multimedialne uzupełnione komentarzami, głównie w języku angielskim. Grupa teatralna zaprezentowała udramatyzowane scenki z życia angielskich nastolatków, a utalentowane wokalnie i muzycznie młode artystki zaśpiewały znane piosenki w języku angielskim. Wspaniałymi konferansjerkami były Ewelina Konicka i Magdalena Magiera.

Najatrakcyjniejszym punktem imprezy finałowej okazał się występ profesjonalnego zespołu tańców szkockich i irlandzkich „Comhlan”. Jego członkinie zaprezentowały kroki i skomplikowane układy taneczne z rejonów Szkocji i Irlandii. Pojawiły się także tańce celtyckie. Występ okraszono żywiołową konferansjerką oraz prezentacją oryginalnych strojów z rejonów Wielkiej Brytanii. Odbył się również pokaz zakładania kilkumetrowego szkockiego kiltu, w który potem musiały ubrać swoich przedstawicieli zespoły uczestniczące w konkursie. O  nagrody przygotowane przez zespół „Comhlan” walczyli także tancerze próbujący swoich sił w tradycyjnych tańcach brytyjskich. Pięknie wyglądała liczna grupa ochotników pląsających w tanecznym kręgu i wykonujących różnorodne figury, układy…

Na zakończenie spotkania uczestnikom projektu „The Real English” wręczono dyplomy potwierdzające udział w tym nietypowym przedsięwzięciu oraz nagrody: samouczki języka angielskiego wraz z płytami CD oraz słuchawki do odtwarzaczy. Mamy nadzieję, że umożliwią one  kontynuację nauki języka, który okazał się niezbędny do porozumienia się z Richiem Mullaneyem i Tonym Ryanem, Irlandczykiem i Brytyjczykiem, których poznaliśmy podczas działań projektowych.

Agata Borek – koordynator projektu „The Real English”

 

  Joomla themes, business website hosting.

Szukaj